Doğal Yollar İle Saç Düzleştirmek

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:42

Doğal Yollar İle Saç Düzleştirmek

              Genelde düz saçlı bayanlar kıvırcık saçtan hoşlanırken, kıvırcık saçlı bayanlar tam tersine düz saçlardan hoşlanır. Arzu ettikleri yöntemlere kavuşmak için de bir sürü kimyasal malzemelerden, yüksek ısılardan yararlanmak zorunda kalırlar. Fön makineleri, düzleştiriciler, saç maşaları, permalar bu zorlu yollardan birkaç tanesidir.

Yüksek ısının saça verdiği zararı anlatmaya sözcükler yetmez elbette; saçları kırar, kurutur. Kuruyan, yeterince neme ulaşamayan saçlar zamanla koparak dökülür. Zaten herhangi bir sağlık sorununuz yoksa dökülen saçın sebebi araştırılacak olursa karşımıza çıkacak ilk sebep elbette saç düzleştirici, şekillendirici makineler gelir yani yüksek ısı. Yinede güzelliğine düşkün bayanlar bu zararı göz ardı ederek saçlarını saç düzleştirici ya da fön makinesi ile düzleştirmeye devam etmektedirler.

Peki kıvırcık, dalgalı saçları ısı kullanmadan tamamen doğal yollarla düzleştirmek mümkün müdür? Elbette bunun çözümü vardır. Hindistan cevizi sütü bu uğurda akla ilk gelen çözümdür. Limonla karıştırılıp, soğutulup ardından saça uygulandığında saçın zamanla düzleştirildiği görülür. Elbette bitkisel yöntemlerin etkisini gözlemleyebilmek için devamlılık şarttır. Diğer önemli çözüm süttür. Yarım bardak süt kaynatılır ve soğutulur ardından saça uygulanır. Devamlılık sağlandığı takdirde saçın düzleştiği görülür. Jajoba yağı da saçı düzleştirmekle kalmaz, nemlendirir, saç dökülmelerine yüksek oranda çözüm getirir. Özellikle saç uçlarına masaj ile birlikte uygulandığında saçta meydana gelen kırıklara fayda sağlayacaktır. Düzenli kullanım önemlidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir