Doğum Sonrası Meme Ve Karın Sarkması Estetik Ameliyatları Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:00

Doğum Sonrası Meme Ve Karın Sarkması Estetik Ameliyatları Konusunda Bilinmesi Gerekenler

 

Birçok kadın doğum sonrasında vücutlarının eskisi gibi görünmemesinden dolayı oldukça şikayetçi olmakta ve bu değişim onları rahatsız etmektedir. Doğum sonrasında pek çok bayan vücudunda meme ve karın bölgesinde meydana gelen sarkmalardan dolayı oldukça şikayetçidir.

Hamilelik döneminde kadınlar ortalama 8 ile 10 kilo almaktadır. Bazı kadınlar ise hamilelik döneminde çok daha fazla kilo alabilmektedir. Hamilelik döneminde alınan kilolar nedeniyle sarkma problemleri ortaya çıkabilmektedir. Ancak bazı kadınlar aldıkları kiloları verebilmekte ve sarkma problemiyle karşı karşıya kalmamaktadır.

Vücutta meydana gelen sarkma, yağlanma ve deformasyon unsurları nedeniyle birçok kadın meme ve karın sarkması estetiği uygulaması yaptırmaktadır. Doğum sonrası sarkmalarında meme dikleştirme ve karın germe ameliyatları sık sık tercih edilen ameliyat türlerindendir.

Doğum Sonrası Meme Estetiği Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Doğum Sonrası Meme ve Karın Germe Estetiği Ne Zaman Yapılabilmektedir?

Doğum sonrasında karın germe ve meme dikleştirme ameliyatlarının yapılaması gereken zaman aralığı oldukça önemlidir. Bebeğin sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettirebilmesi için emzirmesi gerekmektedir.

Bu sebeple karın germe ve meme estetik ameliyatları en az 12 ay sonra uygulanmalıdır. Emzirme dönemi sonrasında memede değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu sebeple 12 aylık sürenin sonunda 6 ay daha beklemek meme dikleştirme operasyonları için oldukça doğru bir karar olacaktır.

Doğum Sonrası Meme Estetiği Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Doğum sonrasında memenin emzirme dönemindeki büyüklüğü ile kalması, sarkması veya içi boşalmış bir görüntüde olması memede görülen problemler arasında yer almaktadır.

Memenin büyük olması halinde küçültme ve dikleştirme işlemleri yapılabilmektedir. Sarkık ve içi boşalmış memelerde de dikleştirme operasyonunun yanı sıra protez takviyesi yapılarak memeye dolgunluk verilebilmektedir.

Meme küçültme ve dikleştirme operasyonları ortalama 2-3 saat sürmektedir. Bir gece hastanede kalan hasta ertesi gün taburcu edilmektedir. Ameliyattan sonra bir ay boyunca özel sutyen kullanılmalıdır. Meme dikleştirme ve küçültme operasyonlarında hastalarda ciddi bir ağrı meydana gelmemektedir.

Doğum Sonrası Karın Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

 

Doğum sonrasında anneler normal kilolarına gelseler dahi karın bölgesi ile göbek bölgesinde deformasyon meydana gelmektedir. Deri büzüşmesi meydana geldiği için istenmeyen bir görüntü ile karşı karşıya kalan anne adayları karın germe ameliyatı uygulanarak eski görüntülerine kavuşurlar.

Bazı kadınlarda doğum sonrasında karın derisi altında yağ dokusu veya çatlak gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Karın germe ameliyatlarında karın gerilirken aynı zamanda yağ alma işlemi de uygulanabilmektedir.

Karında sarkma probleminin yanı sıra fazla kiloların verilememesi gibi sorunların devam etmesi halinde karın germe ve yağ aldırma işlemleri bir arada yapılmaktadır.

Karın germe ve yağ aldırma ameliyatı ortalama 2-3 saat sürmektedir. Hasta ameliyat sonrasında bir gece hastanede kalmakta ve drenler 4-5 gün sonra çıkarılabilmektedir. Karın bölgesi için özel bir korse kullanılmalıdır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir