Kadın Kişisel Bakım Tüyoları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:33

Kadın Kişisel Bakım Tüyoları

 1. Kişisel bakımın en başında temizlik ve hijyen gelir.Temiz olmak, temiz kokmak, temiz giyinmek kişisel bakım dene dinamiğin merkezini oluşturur
 2. El ve ayak tırnakları bakımlı olmalı, manikür ve pedikürsüz olmamalıdır. Topuk çatlakları özellikle yaz aylarında açık ayakkabı giydiğimizde çok çirkin durun.Özellikle topuklar sert ve çatlak olmamalı, tırnaklarda oje ya da en azından cila olmalıdır.
 3. Cilt bakımın önemini tartışmaya gerek bile yoktur. Gece ve gündüz kremleri Gece ve gündüz aksatılmamalı, makyajla asla yatılmamalı ve haftada bir kez maske uygulanmalıdır.
 4. Saçların uçları kırık dolaşılmamalı ayda bir temizlenmelidir.Her daim Fön çektirmek mümkün olmayabilir ama en azından gece yatarken bigudi ile sarılıp şekil verdirilmeli ve saça da aynen cilde uyguladığımız gibi haftada bir kez saç maskesi uygulanmalıdır.Ayrıca yüz şekline uyan bir saç modeli tespit edilmeli ve mümkün olduğunca yakışan modeller tercih edilmelidir.
 5.  Makyaj en önemli unsurlardan biridir.Gece ve gündüz makyajları ayrı yapılmak üzere, yüz şekline ve kıyafete uyan makyaj yapılmalıdır. Makyajdan önce cilt koruyucu ve nemlendirici sürmek unutulmamalı ve asla makyajla uyunmamalı dır.
 6. Kaşlar bir şekil verilmeli ve uzadıkça aldırılmalıdır.
 7.  Vücutta istenmeyen kıllardan kesinlikle kurtulunmalıdır.

kadin-kisisel-bakim            Kadında kişisel bakım tüyoları en genel anlamda bunlardır. Bunların dışında önerilerimiz (fantezi öneriler)

 • Renkli lens kullanılabilinir
 • Takma kirpik kullanılabilinir
 • Kalıcı makyaj ya da dövme kaş tercih edilebilinir.
 • Kaynak, takma kakül gibi,saç ile ilgili estetik değişikliklerden de faydalanılabilinir.
 • Yüz yada vücuda Piercing yaptırılabilinir.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir