Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak

Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak

Gözlere anlam katan ve daha belirgin bir görünüme neden olan uzun ve hacimli kirpikler, her bayanın hayalidir. Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak, etkili bakışlar ve dikkat çekici gözler yaratmaktadır. Bazı bayanlar bu konuda oldukça şanslıdır, ancak bazı bayanlar uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak için biraz uğraşmak zorundadırlar.

Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak için, yapılması gereken en önemli şey, kirpiklerin bakımıdır. Kirpikler oldukça hassas bir yapıya sahiplerdir. Makyaj temizleme aşamasında, rimel temizlenirken dikkatli davranılması ve kirpiklere zarar verilmemelidir. Makyajı temizlemeden uyumak ve suya dayanıklı rimel kullanmak, kirpiklerin yıpranmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Kullanılan rimelin kaliteli olması, kirpiklerin korunması için önemli bir ayrıntıdır.

Kirpiklerin daha uzun ve hacimli olmasını sağlamak için, evde uygulanabilecek bazı bitkisel çözümler vardır. Bunlar arasında en çok bilinen ve en etkili yöntemler, Hint yağı, vazelin, zeytinyağı ve badem yağıdır. Bu ürünlerin düzenli olarak kirpiklere uygulanması, kirpiklerin dökülmesini engelleyecek, kirpiklerin daha güçlü bir yapıya ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Doğru seçilen bir rimel ile, doğru şekilde yapılan bir göz makyajı, kirpiklerin daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayacaktır, Rimel sürülürken, öncelikle kirpik tarağı kullanarak, kirpikler düzeltilmeli ve rimel daha sonra sürülmelidir. Rimel sürülürken, kirpiklerin uçlarından başlanıp, daha sonra kirpiklerin diplerine uygulanan rimel, kirpikleri daha uzun göstermek için kullanılan bir yöntemdir.

Facebook
Facebook
Instagram
Google+
https://www.sizleyiz.com/kadin/uzun-ve-hacimli-kirpiklere-sahip-olmak.html
RSS
Follow by Email
PINTEREST
LINKEDIN
Melis hakkında 136 makale
Kadın, Moda, Sağlık, Güzellik bilgi ve paylaşımlarıyla Sizleyiz!

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*