Bebek Hırka Modelleri

Bebek Hırka Modelleri

             Yaklaşan kış günlerinde en çok ihtiyaç duyulan kıyafetlerden biri de hırkalardır. Özellikle küçük çocukların soğuklara karşı korunması gerektiğinden anneler çocuklarına farklı hırka modelleri yapmaktadır. Sizlerde bebek hırka modelleri arasından minik yavrularınızı ısıtacak hırkalar örebilirsiniz.

bebek-hirka-modelleriKolay bir şekilde bebek hırkası yapmak için öncelikle bebe yünü ve 3.5 numaralı şiş edinmeniz gerekmektedir. Hırkanıza başlardan yanlardan başlamanız sizin için daha kolay olacaktır. Öncelikle hırkanın ön kısmını oluşturmak için sağ ve sol yanlarını yapmalısınız. Daha sonra arka örgüsünü tamamlayabilirsiniz. Hırkaya başlarken 50 ilmek alın. Haroşa şeklinde düz örmeye devam edin. Örgünüz 11 cm olduğunda kol kesim yerlerini yapmaya başlayabilirsiniz. Kol kesimlerini yaparken 3,2,1 şeklinde azaltma yapabilirsiniz. Diğer tarafta aynı şekilde örülmelidir. Fakat bu kısma düğme ilmekleri eklemeniz gerekmektedir. Yanlar bittikten sonra arkayı örmeye 100 ilmek ile başlayabilirsiniz. Böylece eşitliği sağlamış olursunuz.

Arka sırayı da düz bir şekilde işleyip kol kesimleri yapıldıktan sonra hırkanızı dikebilirsiniz. Dikme işlemi bittikten sonra sıra hırkanızı süslemeye geldi. Hırka süslemede en kolay yöntemlerden biri süslemeleri sonradan yapıp dikmedir. Bunun için hırkaya yapacağınız süslemeyi belirleyin. Örneğin kız çocukları için hırka üzerine çiçek işlemeleri yapabilir ve kurdele ile süsleyebilirsiniz. Hırkanız çocuklar için olacağından seçeceğiniz düğmelerde eğlenceli şekilleri tercih edebilirsiniz. Örneğin kız çocukları için hırkanıza küçük çilekler işleyip, hırkanın düğmesini de çilekli tercih edebilirsiniz.

Melis hakkında 136 makale
Kadın, Moda, Sağlık, Güzellik bilgi ve paylaşımlarıyla Sizleyiz!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.